
€4,663.38
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051007404 |
| Chamber Volume | 66.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 272.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.180in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max Lift | 0.750in |
| Port Volume | 272.00cc |
| Series | Race Series |
| Spring Type | Double |
| Valve Angle | 18deg |
| Valve Spring Diameter | 1.550in |