
€4,043.99
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051007312 |
| Chamber Volume | 66.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 250.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.180in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Port Volume | 250.00cc |
| Series | Race Series |
| Spring Type | Bare |
| Valve Angle | 18deg |