| Weight | 0.656 kg |
|---|---|
| Big-End Width | 25.88mm |
| Bolt | 3/8in |
| Country of Origin | USA |
| Housing | 55.033mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Rod Length | 142.00mm |
| Shaft | 52.00mm |
| Small-End Width | 25.40mm |
| Brand | Boostline |
| GTIN | 00193564024398 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 406,40mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 4535.90g |
| Package Width | 292,10mm |