| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Big-End Width | 24.94mm |
| Bolt | 3/8in |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564266378 |
| Housing | 50.610mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00mm |
| Rod Length | 144.00mm |
| Shaft | 47.75mm |
| Small-End Width | 24.94mm |
| Brand | Boostline |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 406,40mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 3719.44g |
| Package Width | 292,10mm |